جشنواره شعر رسول مهربانی با محوریت تقریب برگزار می شود
65 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری تقریب
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام و المسلمین "محمد حسین مختاری" در نشستی خبری که شامگاه امروز شنبه در حاشیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار شد با تشریح برنامه های این جشنواره، اظهار داشت: در این برنامه 20 نفر از شاعران برگزیده آیینی کشور حضور خواهند داشت و سروده های خود را در مدح پیامبر عظیم الشان اسلام و اهل بیت(ع) ارائه می دهند.
 
وی با بیان این که شعر در انتقال پیام دینی و مذهبی موثرتر از پدیده های دیگر نوشتاری و سخنوری است، تصریح کرد : در طول تاریخ اسلام در مدیحه سرایی پیامبر(ص) اشعار زیادی بوده اما سروده ها جمع آوری نشده است و شاعران بسیاری اعم از شیعه و سنی در این راستا شعر سروده اند که این جشنواره تلاش خواهد کرد به معرفی اشعار و شعرا بپردازد.
 
رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی در ادامه گفت: در هفته وحدت جلسات و محافل متعددی در سطح کشور و در استانها برگزار می شود که این جشنواره هم در چارچوب همین برنامه هاست.
 
وی در ادامه بیان داشت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در داخل و خارج از کشور به اشاعه تقریب و تحکیم وحدت بین پیروان مذاهب اسلامی و در صیانت از انسجام و وحدت میان مسلمانان می پردازد.
 
حجت الاسلام مختاری در پایان اظهار داشت: مسلمانان در ظاهر به درگیری با یکدیگر مشغول هستند ولی این مسئله به همه مسلمانان تعمیم داده نمی شود بلکه عده ای جاهل دست به این گونه اقدامات می زنند که امیدواریم برگزاری چنین جشنواره هایی عاملی باشد برای مقابله با تلاش غرب و استعمار برای تفرقه افکنی میان مسلمین.
 
گفتنی است اولین جشنواره ملی شعر رسول مهربانی به همت پژوهشگاه مطالعات تقریبی پنجشنبه هفته جاری در سالن موسسه علوم وحیانی اسراء قم برگزار می شود.